Stretnutie čipkárok Slovenska


Nová Dubnica 17. - 19. októbra 2014

V polovici októbra sa naše kino Panorex stalo na 3 dni domovom slovenských čipkárok
z Banskej Bystrice, Bratislavy, Brezovej pod Bradlom, Košíc, Krakovian, Martina, Nitry, Rajca, Trenčína a Žiliny. Prišli aj naši priatelia z Poľska a predajcovia pomôcok z Martina, Valašského Meziříčí a Vamberku. Návštevníci /a bolo ich naozaj neúrekom/ nielen zo Slovenska, ale aj
z Čiech a Maďarska obdivovali sprievodnú výstavu poľských čipiek a výstavu Alžbety Mrázovej - majsterky ĽUV. Ako zhodnotili stretnutie návštevníci a zúčastnené paličkárky si prečítajte TU.

Album fotiek


Kino Panorex 12. - 14. októbra 2012

V piatok o 14-tej to vypuklo naplno. Všetko na svojom mieste, výstavy a kóje boli hotové, pripravené pre prvých návštevníkov. Prišiel primátor mesta pán Ing. Peter Marušinec, srdečne privítal čipkárky v našom mladom meste, poprial im veľa radosti z práce, úspechov a príjemný pobyt v Novej Dubnici. Svojím pekným príhovorom naše 2. stretnutie otvoril. Ako zhodnotili podujatie návštevníci a zúčastnené čipkárky si prečítajte TU.

Album fotiek

Album fotiekNová Dubnica 22. – 24. októbra 2010

Historicky prvé takéto stretnutie sa podujali zorganizovať členky nášho klubu. Zúčastnilo sa na ňom 15 vystavovateľov zastupujúcich jednotlivé kluby paličkovanej čipky na Slovensku a jednotlivci a  štyria predajcovia čipkárskych potrieb. Vymenili si skúsenosti, upevnili staré priateľstvá a nadviazali nové, posedeli pri hudbe a vínku.

  Album fotiek