Aktuality


21. medzinárodný festival čipky Poľsko 3. - 6. septembra

Minulý týždeň sme sa mali zúčastniť festivalu čipiek v Bobowej, no kvôli koronavírusu bol zrušený. Organizátori nás požiadali o fotografie a krátky videopozdrav

Videopozdrav
Kurz liptovskej čipky v Žiari - 6. až 9. 8. 2020

Po dlhšej prestávke spôsobenej koronavírusom prišlo okolo 40 čipkárok do hotela Spojár v Žiari na Liptove, aby sa naučili nové liptovské vzory. Z nášho klubu nás bolo 5. Zase budeme mať na čo pekné spomínať.

Album fotiek
Medzinárodný deň čipky - 5. júl 2020

Teší nás, že naše členky sa tiež pripojili do veľkej svetovej rodiny čipkárok. V nedeľu sa stretli u Katky Bezecnej a spoločným paličkovaním oslávili tento sviatok.

Album fotiekSoľnobanský čipkársky cech Vás pozýva do kaštieľa v Stropkove na výstavuSoľnobanské kúzla z nití, Čipkovaná krása zo Stropkova.Medzinárodný úspech Katky Bezecnej - apríl 2020

Členky nášho klubu z Dubnice nad Váhom sa zapojili do súťaže paličkovaných srdiečok, ktorú vyhlásila Lenka Suchánek: https://lenkas.com/laceheartart/3rd-online-exhibition-2020/ pre čipkárky z celého sveta. Katkine drôtené srdiečko natoľko zaujalo porotu, že jej udelila 3. miesto. Gratulujeme. Dubničanky, veľmi ste prekvapili.

Album fotiek
Novoročné stretnutie - 17. januára 2020

Príjemné prekvapenie. Do Kultúrnej besedy prišlo až 26 členiek, aby sa navzájom potešili na začiatku nového roka. Prajeme si pevné zdravie a radosť z čipkárskych prác. Určite ich bude veľa.

Album fotiek
Valašské Meziříčí - 15. a 16. novembra 2019

Každý rok o takomto čase cestujeme na Moravu, aby sme prezentovali čipkárske umenie na valašskom krajkárskom a remeselnom trhu.

Album fotiek
Bobowa - 5. až 9. septembra

Poľské mestečko Bobowa slávilo tento rok 680. výročie vzniku a 20. ročník festivalu čipky. Zišli sa tam čipkárky z rôznych európskych krajín, zo Slovenska okrem nás z Krakovian, Prešova a Rožňavy. Atmosféra ako vždy vynikajúca.

Album fotiek
Dni majstrov ÚĽUV Bratislava - 31. 8. a 1. 9. 2019

Opäť sme sa prihlásili na podujatie Čipkované Slovensko. Tento rok bol pre čipkárky vyhradený priestor na nádvorí sv. Juraja pri Primaciálnom paláci.

Album fotiek
4. Keď čipka kvitne - 10. júla

Na chate u Zuzky Robotovej sme sa opäť po roku stretli. Bolo veselo, aj sme kúsok v našich čipkách pokročili.

Album fotiek
Vamberk 28. - 30. júna 2019

Na 16. medzinárodné stretnutie čipkárok sa prihlásili aj tri členky nášho klubu. V minulosti vychýrený Vamberk už organizáciou a hlavne účasťou predbehli iné festivaly. Slovensko reprezentovali čipkárky z Bratislavy, Brezovej pod Bradlom a Krakovan.

Album fotiek
Prešov - 20. až 22. júna

V Prešove - Solivar sa konal už 13. ročník medzinárodného festivalu paličkovanej čipky. Z nášho klubu vystavovali Anna Florianová a Katarína Bezecná. Festival bol pripravený na úrovni, program a výstavy si pochvaľovali aj návštevníci.

Album fotiek
Šípková - 31. máj až 2. jún

Tri lektorky z klubu Grácia Žilina opäť pripravili kurz tvorivosti a zručnosti v paličkovanej čipke. Pozvali aj Jarmilu Rybánsku, majsterku ĽUV z Bratislavy. Vyučovali 44 čipkárok, z nášho klubu 6. Príjemné prostredie, počasie nám prialo, skrátka aktívny tvorivý víkend.

Album fotiek
Dni mesta Nová Dubnica - 31. mája. a 1. júna

V rámci osláv "Dni mesta" predvádzali svoje zručnosti pozvaní remeselníci. Naša vedúca tam tiež nechýbala. Návštevníci obdivovali nielen vystavené čipky, ale aj paličkovanie vzoru na valci.

Album fotiekDo publikácii sme pridali 2 nové súbory: Špaňodolinské vzory 1 a Špaňodolinské vzory 2Dotyky krásy - 22. až 29. mája

V kine Panorex bola výstava pod týmto názvom už siedmy krát. Ďakujeme všetkým návštevníkom, že prišli, aj keď počasie nebolo priaznivé. Obdivovali nielen naše práce, ale hlavne obrazy Veroniky Dolanskej a Ľubice Tatranskej z Prešova.

Album fotiek
Rakovice - 10. až 12. mája 2019

Klub paličkovanej čipky "Bábence" Krakovany pripravil v poradí už IV. festival paličkovanej čipky tento rok v Rakoviciach. Organizáciu, ale hlavne večerný program zvládli na výbornú.

Album fotiek
Panorex - 13. apríla

Každoročne sa pred veľkonočnými sviatkami konajú v kine Panorex veľkonočné tvorivé dielne a remeselné trhy. Svoje čipkárske umenie prišli prezentovať aj členky nášho klubu.

Album fotiek
Kurz špaňodolinskej čipky - 5. až 7. apríla 2019

4. ročník kurzu v Kultúrnej besede v Novej Dubnici je úspešne za nami. Zúčastnilo sa 28 čipkárok a jeden čipkár. Pre lektorky bolo najväčšou poctou, že odchádzali od nás s novými poznatkami a veľmi spokojní.

Album fotiek
Novoročné posedenie - 11. januára 2019

Vonku bohatá snehová nádielka - krása a my sa stretáme, aby sme zahájili ďalší čipkársky rok. Určite bude zaujímavý a pestrý.

Album fotiek
Valašské Meziříčí - 16. a 17. novembra 2018

Takto sme prezentovali slovenskú ľudovú paličkovanú čipku na 16. valašskom krajkářskom a řemeslnom trhu v Integrovanej strednej škole na Palackého ulici.

Album fotiek
Stretnutie čipkárok Slovenska - 12. až 14. októbra

V poradí už piate stretnutie čipkárok je úspešne ukončené. V 15-tich výstavných kójach mohli návštevníci obdivovať krásu slovenskej regionálnej čipky. Tá bola aj predmetom výstavy pani Jarmily Rybánskej, majsterky ĽUV. Teší nás, že zúčastnené čipkárky ocenili zorganizovanie tohto podujatia.

Album fotiek
Rožňava - 22. a 23. septembra 2018

Na medzinárodnom festivale praličkovanej čipky "Paličkovanie, csipkeverés, koronki" sme sa zúčastnili ako lektorky špaňodolinskej čipky. Vedúca nášho klubu pripravila o tejto čipke hodnotnú prednášku. Prišli čipkárky z rôznych kútov Slovenska, z Poľska a Maďarska.

Album fotiek
Bobowa - 6. až 9. septembra 2018

V Poľsku sa konal už 19. ročník Festiwalu koronki klockowej. Nezabudnuteľné priateľské prostredie vytvárali čipkárky z Belgicka, Bulharska, Česka, Estónska, Francúzska, Holandska, Chorvátska, Maďarska, Poľska, Slovenska a Slovinska. Srdečná vďaka za pozvanie.

Album fotiek
Čipkované Slovensko v Bratislave - 25. a 26. augusta

Aj keď nám počasie veľmi neprialo, atmosféru tohto podujatia to nijako nenarušilo. Stretli sa čipkárky z Martina, Banskej Bystrice, Žiliny, Brezovej pod Bradlom, Krajného, Trnavy, Bratislavy a Novej Dubnice.

Album fotiek
Bruggy - 15. až 19. augusta 2018

Pre 40 slovenských čipkárok sme zorganizovali zájazd na medzinárodný festival čipiek do Belgicka. Navštívili sme Brusel, Bruggy, Kortrijk, Aalst a Gent. Dlho budeme mať na čo spomínať.

Album fotiek
3. Kamenická čipka - 13. júna

Príjemné stretnutie na chate u Zuzky Robotovej. Ďakujeme za milé prijatie a pohostenie.

Album fotiek
Štefanová - 25. až 27. mája 2018

Štyri čipkárky z nášho klubu sa zúčastnili kurzu Tvorivosť a zručnosť v paličkovanej čipke. Tento rok sa naučili paličkovať drôtom s pridaním stužiek a nití rôznej hrúbky.

Album fotiek
Krakovany - 4. až 6. mája

Členky OZ Bábence zorganizovali už 3. festival paličkovanej čipky. V 19 zahraničných a 13 slovenských kójach bolo čo obdivovať. Vďaka patrí za uvedenie našej bývalej vedúcej Alžbety Mrázovej, majsterky ĽUV, in memoriam /ako prvej/ do čipkárskej siene slávy.

Album fotiek
Kurz frivolitiek - 14. až 16. apríla 2018

Kultúrna beseda cez tieto dni ožila. Prišli ženy, ktoré sa chceli naučiť niečo nové. Ďakujeme trom skúseným čipkárkam z Košíc. Tie nás postupne zasväcovali do zaujímavej techniky frivolitkovania.

Album fotiek
Kurz s čipkárkou Jarkou Rybánskou - 16. a 17. marca

Aj keď viaceré z klubu paličkujeme už dlhšiu dobu, stále treba dopĺňať zručnosti. Rôzne spôsoby začínania a ukončovania čipiek nám prišla ukázať majsterka ľudovej umeleckej výroby z Bratislavy.

Album fotiek
Kultúrna beseda - 2. až 4. marca 2018

Už po tretí krát sa čipkárky zo slovenských klubov, ale boli aj dve z Čiech, stretli na kurze špaňodolinskej čipky. Potešili ich nové vzory a tie, ktoré prišli tento rok po prvý krát, ďakovali za príjemné stretnutie.

Album fotiek
Novoročné posedenie - 19. januára 2018

Rok sa s rokom rýchlo stretá a tak aj naše stretnutie na začiatku roka v Kultúrnej besede. Máme v pláne veľa zaujímavých čipkárskych podujatí. Už sa na ne tešíme.

Album fotiek
Valašské Meziříčí - 17. a 18. novembra 2017

15. valašský čipkársky a remeselný trh sa v tomto roku konal na novom mieste. Obnovená Integrovaná stredná škola poskytovala viac priestoru. Súčasťou našej prezentácie bola spomienková výstava na našu prvú klubovú vedúcu pani Alžbetu Mrázovú.

Album fotiek
Dotyky krásy - 14. až 22. októbra 2017

Kino Panorex celý týždeň skrášľovali čipky a frivolitky. Návštevníci, ktorých bolo tento rok naozaj veľa, mohli obdivovať nielen práce členiek nášho klubu, ale aj dečky pani Margity Gaľovej z Banskej Bystrice a frivolitky z Klubu paličkovanej a frivolitkovanej čipky z Košíc.

Album fotiek
Poľsko/Bobowa - 6. až 10. septembra 2017

Ďakujeme organizátorom, že sme sa mohli zúčastniť XVIII. medzinárodného festivalu paličkovanej čipky v mestečku Bobowa. Po prvý krát sme tam usporiadali autobusový zájazd. Účastníci si na druhý deň pozreli pamätihodnosti Krakowa.


1 Album 2 AlbumDni majstrov ÚĽUV - Bratislava 2. a 3. septembra 2017

Aj tento rok zaplnili Radničné námestie čipkárky zo slovenských klubov. Iní remeselníci predvádzali svoje umenie na Hviezdoslavovom námestí. A bolo sa na čo pozerať.

Album fotiek
2. Kamenická čipka - 6. júla

Opäť sme sa stretli na chate u Zuzky Robotovej. Prišlo 13 čipkárok. Počasie nám prialo, paličky klepkali, príjemná atmosféra. Ďakujeme.

Album fotiek
Vamberk - 30. 6. až 2. 7. 2017

Vo Vamberku sa už 15. krát konalo Medzinárodné stretnutie čipkárok. Prihlásených vystavovateľov bolo o niečo menej ako minulé roky a podobne to bolo aj s návštevnosťou. Tú im sčasti vyplňovali autobusové zájazdy zo Slovenska.

Album fotiek
Prešov - 22. až 24. júna 2017

V historickej budove Skladu soli v Soľnej Bani sa konal 15. ročník Medzinárodného festivalu paličkovanej čipky. Spolu s čipkárkami z Belgicka, Bulharska, Francúzska, Maďarska a Španielska sme prežili tri výborne zorganizované dni. Oceňujeme, že všetky hodnotné výstavy boli v tomto priestore.

Album fotiek
Štefanová pri Terchovej - 2. až 4. júna 2017

Aj tento rok sa pod vedením žilinských lektoriek konal kurz na chate Vyhnaná v Štefanovej. Naše 3 čipkárky paličkovali šperky s drôtom bez paličiek a ďalšie dve robili náramky v retiazkovom štýle.

Album fotiek
Kino Panorex - 12. až 20. mája 2017

Inštalovali sme výstavu ručných prác "Šikovné ruky Novodubničanov", ktorú organizuje Mesto Nová Dubnica pri príležitosti 60. výročia vzniku.

Album fotiek
Nová Dubnica - 9. apríla

Aj v tomto roku sa mohli návštevníci prísť pozrieť do kina Panorex na podujatie "Veľká noc ide". Svoje zručnosti predvádzali nielen krasličiarky, drotár, naše čipkárky, ale aj deti.

Album fotiek
Kultúrna beseda - 17. až 19. marca

Po roku sme opäť zorganizovali kurz špaňodolinskej čipky. Prišlo 34 čipkárok z celého Slovenska, aby sa naučili nielen jednoduché, ale aj zložitejšie vzory. Klepot paličiek, príjemná atmosféra, spokojnosť na obidvoch stranách.

Album fotiek
Košice - kurz 24. - 26. februára

Po roku sme dostali opäť pozvanie od košických čipkárok, aby sme ich naučili ďalšie vzory špaňodolinskej čipky. Mali z čoho vyberať, lebo sme si ich pripravili viacero. Vďaka za starostlivosť o nás.

Album fotiek
Novoročné stretnutie - 21. januára 2017

Aj tento rok sme začali klubové stretnutie v kultúrnej besede. Prišlo menej členiek, ale posedenie bolo o to rodinnejšie.

Album fotiek
Valašské Meziříčí - 18. a 19. októbra

Učebne strednej priemyselnej školy stavebnej počas dvoch dní zaplnili remeselníci svojimi výrobkami od výmyslu. Návštevníci si mali naozaj z čoho vyberať. Na 14. valašskom krajkářskom a řemeslnom trhu sme sa prezentovali aj my našimi čipkami.

Album fotiek
4. Stretnutie čipkárok Slovenska - 14. až 16. októbra

Napísali do kroniky:
Milé slovenské čipkárky, pekne reprezentujete naše Slovensko. Sú to tie najlepšie vyjadrené pocity a láska k rodnej hrude. H. Janotová, Žilina

Nech žije Nová Dubnica! Vďaka za tú krásu a stretnutia čipkárok, ktoré sú úžasné. „Rodinné stretnutie žien, ktoré majú rovnakú krvnú skupinu“. Nech žije čipka!
R. Ďurčatová, Bratislava

Reakcie na stretnutie tu.

Album fotiek
Poľsko - Bobowa 6. - 9. októbra 2016

Organizátori XVII. Miedzynarodoweho festiwalu koronki klockowej pozvali tento rok čipkárky z 15 krajín vrátane Poľska. Slovensko reprezentovali Prešovčanky, Rožňavčanky a čipkárky z nášho klubu.

Album fotiek
Dni majstrov ÚĽUV - 3. a 4. septembra

Slniečko sa nám odvďačilo aj za minulé upršané ročníky, a preto prišlo remeselnícke výrobky na Hviezdoslavove a Primaciálne námestie v Bratislave obdivovať veľa návštevníkov. Na Radničnom nádvorí sa prezentovali čipkárky z viacerých klubov pod názvom Čipkované Slovensko.


Album fotiekPribylina - Čipkárska nedeľa 7. augusta

Tento rok vyplnili program v Pribyline lektorky Oľga Vaľová, Emília Glasnaková a Iveta Paterová z KPČ Bábence Krakovany. Náročnú krakovanskú čipku sa prihlásilo zvládnuť 29 čipkárok. Vystavené boli exponáty z múzea "Za krakovanskú bránu". O unikátnej čipke mala prednášku Daniela Piscová.

Album fotiek
Kamenická čipka - 19. júla

Členka nášho klubu Zuzka Robotová s manželom mali výborný nápad. Na vlastnú chatu pri Trenčianskych Tepliciach pozvali 10 čipkárok, aby tam strávili pekný čipkársky deň. Vďaka.


Album fotiekOIDFA - Ljubljana 24. až 26. júna

Náš klub zorganizoval autobusový zájazd s 53 čipkárkami na svetový čipkársky kongres. Bolo čo obdivovať, aj keď nás počasie trocha potrápilo.

Album fotiek
Nežná krása - 3. až 16. júna

V Historickej izbe mesta Nová Dubnica sme pripravili výstavu absolventiek kurzu a súťažných prác "škatuľka".


Album fotiekKurz v Štefanovej pri Terchovej - 3. až 5. júna

Žilinské lektorky pripravili kurz "Tvorivosť a zručnosť v paličkovanej čipke 2016". Medzi 35 čipkárkami nechýbali ani členky nášho klubu. Zdokonaľovali sa v tylovej väzbe a paličkovaní priestorovej čipky.

Album fotiek
Krakovany - 13. - 15. mája

Počas celého víkendu bol Kultúrny dom v Krakovanoch zaplnený nielen čipkárkami zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Uskutočnil sa tam perfektne zorganizovaný čipkársky festival s výstavami a kurzami.


Album fotiekDrahovce - 2. apríla a 3. mája

V rámci mikroprojektu "Kolovrátok toč sa!", ktorý si zvolil študent Sokratovho inštitútu, sme uskutočnili kurz paličkovania pre začiatočníkov v obci Drahovce pri Piešťanoch.

Album fotiek
Košice - kurz 21. až 24. apríla

Od košických čipkárok sme dostali pozvanie, aby sme ich naučili špaňodolinskú čipku. 17 žien sa počas 3 dní takmer bez oddychu pilne venovalo vzorom, ktoré sme im priniesli. Bolo to naozaj príjemné pracovné stretnutie.


Album fotiekVeľká noc ide - 19. marca

V sobotu na Jozefa boli v kine Panorex tvorivé dielne s predvádzaním výroby veľkonočných výrobkov. Prišli deti zo škôl a remeselníci z Novej Dubnice a okolia.

Album fotiek
Kurz špaňodolinskej čipky - 11. až 13. marca

Od piatka do nedele bolo v Kultúrnej besede v Novej Dubnici počuť klepot paličiek viac ako 30 čipkárok z celého Slovenska. Prišli z Bratislavy, Banskej Bystrice, Nových Zámkov, Partizánskeho, Prešova, Prievidze aj zo Žiliny. Viaceré z nich sa presvedčili, že čipka zo Španej Doliny už nie je pre ne "španielska dedina".


Album fotiekNovoročné stretnutie - 8. januára 2016

Ani tento rok sme neporušili tradíciu. Stretli sme sa v Kultúrnej besede. Čaká nás veľa príjemných aktivít. Tešíme sa na čipkárske podujatia.


Album fotiekValašské Meziříčí - 20. a 21. novembra 2015

Aj tento raz sme reprezentovali náš klub už na 13. valašskom krajkářskom a řemeslnom trhu. Opäť veľa príjemných návštevníkov a milých stretnutí s remeselníkmi.

Album fotiek
Dotyky krásy - 10. až 18. októbra

5. ročník výstavy v kine Panorex je úspešne za nami. Návštevníci mohli obdivovať precízne vypracované obrazy pani Márie Čobrdovej, ktorú sme pozvali ako hosťa spolu s ostatnými členkami klubu "Pôvabnica Turca" z Martina. Čipkárke Márii Čobrdovej vďačíme za zachovanie liptovskej čipky.

Album fotiek
Bobowa - 1. - 4. októbra 2015

Tento rok privítalo Poľsko na festivale čipkárky z Belgicka, Čiech, Estónska, Fínska, Francúzska, Holandska, Maďarska, Nemecka, Ruska, Slovenska, Slovinska a Veľkej Británie. Domáce čipkárky boli z Krakowa a Bobowej. Podujatie bolo ako vždy na vysokej organizačnej úrovni.


Album fotiekRakúsko /Graz/ - 17. - 20. 9. 2015

2. Medzinárodný festival textilného umenia - prezentácia rôznych techník: paličkovanie, írske háčkovanie, richelieu, maľovanie ihlou, retičela za účasti Belgicko, Bulharsko, Česko, Estónsko, Francúzsko, Holandsko, Chorvátsko, Kanada, Maďarsko, Paraguay, Poľsko, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Taliansko a Veľká Británia.

Album fotiek
Dni majstrov ÚĽUV - 5. a 6. 9. 2015

Každý rok sa začiatkom septembra zíde na Hviezdoslavove námestie do Bratislavy viac ako 100 remeselníkov, aby ukázali návštevníkom um a krásu ľudového remesla. K nim patria samozrejme aj čipkárky, ktoré paličkujú pod názvom "Čipkované Slovensko" na Primaciálnom námestí.

Album fotiek
Pribylina 30.7. - 2.8. 2015

V Múzeu liptovskej dediny sa od štvrtka do soboty 30 čipkárok skláňalo nad valcami, aby prenikli do tajov špaňodolinskej čipky. Neodradilo ich ani chladné piatkové dopoludnie. Pilne pracovali celé hodiny, a tak sa naučili viaceré vzory. Čipkárskej nedele sa zúčastnili aj čipkárky z ďalších klubov. Pani Waldeckerová pripravila prednášku "Čipka a čipkárky zo Španej Doliny". Náš klub sa prezentuje výstavou "Čipkovaná krása".


Album fotiekVamberk 26. - 28. 6. 2015

Po trojročnej prestávke sa v Mestskom klube Sokolovna vo Vamberku uskutočnilo 14. medzinárodné stretnutie čipkárok. Zo zahraničia však prišli len čipkárky z Bulharska, Poľska, Veľkej Británie a zo Slovenska Terézia Vítková a náš klub. Na sprievodných výstavách bolo čo obdivovať. Nás zaujali expozície v obnovenom múzeu krajky.

Album fotiek
Medzinárodný festival paličkovanej čipky - Prešov

Náš klub mal zastúpenie /Alžbeta Mrázová a Anna Florianová/ aj na festivale v Soľnej Bani v dňoch 18. - 20. júna. Príjemná atmosféra a zaujímavé sprievodné podujatia lákali návštevníkov.

Album fotiek
6. medzinárodný festival čipky - Pag v Chorvátsku

Zúčastnili sme sa ho v dňoch 18. - 20. júna 2015. Na zahájení sme si vypočuli árie z opery Figarova svadba. Pozvané boli čipkárky z ČR, z Rakúska, zo Slovinska, zo Švajčiarska, z Talianska a nakoniec z Chorvátska /Lepoglava, Sikirevci, Split a Sveta Marija/.

Album fotiek
Krása čipky - 30.5. - 8.6. 2015

18. ročník "Krásy čipky" máme úspešne za sebou. Súčasťou výstavy bola súťaž v dvoch kategóriach: moderná a tradičná čipka. Naše vystavené práce si pozreli aj zahraniční návštevníci /z ČR, z Austrálie a manželia z Izraela/.


Album fotiekTrenčín - 30. apríla

Prihlásili sme sa do projektu "Život nie je zebra". S viacerými zástupcami neziskových organizácii sme sa zúčastnili na zahájení v Okresnom úrade a prezentácii na Mierovom námestí v Trenčíne. Projektový tím odmenil náš klub cenou za šírenie hmotného kultúrneho dedičstva našich predkov.

Album fotiek
Bratislava ÚĽUV - 22. 4. 2015

70. výročie založenia ÚĽUVu prišlo do Bratislavy osláviť 80 majstrov ĽUV. Medzi nimi bola tiež naša prvá vedúca klubu pani Alžbeta Mrázová. Pozvanie prijal aj prezident SR Andrej Kiska.


Album fotiek"Veľká noc ide" - 28. marca

Radi sa zúčastňujeme podujatí v našom meste. Tak tomu bolo aj v sobotu pred veľkonočnými sviatkami. Návštevníci mohli vidieť rôzne techniky zdobenia vajíčok, pletenie korbáčov, výrobky z drôtu, zdobenie medovníkov a paličkovanú čipku.

Album fotiek
Nová Dubnica - "Krása šperku"

V Historickej izbe mesta je od 11. 2. do konca marca 2015 sprístupnená kolektívna výstava - šperky z drôtu, textilu a maľovaná bižutéria. Členky nášho klubu prispeli zvláštnymi šperkami z paličkovanej čipky.


Album fotiekKrakovany - 18. januára

Čipkárky z Krakovian pripravili v múzeu Za krakovskú bránu výstavu "Krása ručných prác v odevnom dizajne". Zúčastnili sme sa starostlivo pripravenej vernisáže. Milé privítanie od vedúcej klubu a zároveň aj majiteľky múzea Daniely Piscovej. Príjemným prekvapením bola spevácka skupina Krakovanka.

Album fotiek
Novoročné stretnutie 2015

A opäť sme zahájili ďalší čipkársky rok. Stretli sme sa 16. januára v Kultúrnej besede. Čaká nás veľa zaujímavých podujatí, výstav a stretnutí, na ktoré sa už naozaj tešíme.


Album fotiek